nasada typu strażak na tulei z przejściem 140x140

PLN319.80
Tax included

strażak kwasoodporny fi 150 z przejściem w komin o wym. 140 x 140 

Wybierz Średnicę
Quantity

strażak kwasoodporny fi 150 gat stali 14404 gr. 0,6 mm na tulei z przejściem kwasoodpornym  gr. 0,6 mm  w komin o wym. 140 x 140.

Nasady wykonane z blach chromoniklowych kwasoodpornych.Głównym zadaniem nasad jest poprawa ciągu kominowego. Nasada kominowa typu strażak montowany na rurę lub podstawę, wspomaga ciąg kominowy poprzez ustawianie się czołem do kierunku wiatru co pozwala wytworzyć podciśnienie  i zassać spaliny z komina. Zasłaniają również otwór kominowy przed opadami atmosferycznymi. 

Stosowana na przewody wentylacyjne i spalinowe ( gaz, olej opałowy)

W wyniku odwrócenia ciągu może dojść do zasysania spalin, ponieważ przewody wentylacji wywiewnej znajdujące się w pobliżu kanałów spalinowych będą działały jak nawiew. Jeżeli przewód kominowy jest drożny, a urządzenia grzewcze sprawne, ciąg w kominie pomoże ustabilizować nasada kominowa.

Zalecany montaż w przypadkach:

  • za małego przekroju komina,
  • za krótkiego przewodu kominowego
  • wyziębienia przewodów kominowych, zwłaszcza gdy są prowadzone w zewnętrznych ścianach
  • niewłaściwego wyprowadzenia komina ponad połać dachową.

NASADA Spełnia wszelkie normy przewidziane dla tego typu urządzeń. Produkowana przez polską firmę. Jest często stosowanym produktem, którego obecność możemy zauważyć na wielu blokach mieszkalnych, jak i domach jednorodzinnych.  Nasada jest łatwa w montażu i konserwacji.

50 Items

Data sheet

Materiał:
stal kwasoodporna
Gatunek stali:
14404
Grubość stali:
0,6
Spawanie:
plazmowe
Łączenie
kielichowe 50mm